dla sklepu

Oprogramowanie internetowe dla sklepu online- czym się kierować pry wyborze?

Szukając odpowiedniego oprogramowania webowego dla naszej firmy łatwo się zgubić pośród dostępnych możliwości. Do wyboru mamy oprogramowanie dedykowane, open source, darmowe, płatne. Poza tym inne programy sprawdzą się w małym sklepie internetowym i inne w firmie usługowej. Na co zwracać uwagę wybierając programy dla swojej firmy? Jak dobrać odpowiednie oprogramowanie internetowe dla swojego biznesu?

Oprogramowanie dla dużych firm

Sklepy internetowe z roku na rok zdobywają coraz większą popularność, toteż więcej przedsiębiorców decyduje się na przeniesienie swojej działalności do sieci. Aby to zrobić przydadzą się aplikacje webowe. Jakie mamy do wyboru? Jedną z powszechnie wybieranych, dobrze sprawdzającą się w przypadku prowadzenia sklepu specjalistycznego, jest sklep dedykowany, czyli model od podstaw budowany przez programistów pod naszą działalność, z uwzględnieniem wszystkich naszych potrzeb. Niestety wadą tego oprogramowania są wysokie koszty, zatem to rozwiązanie idealne dla dużych przedsiębiorstw.

Programy idealne dla małych i średnich przedsiębiorstw

 Jeżeli zaś prowadzimy mniejszy interes warto skorzystać z programu typu SaaS. Jest to skrót od angielskiego „Software as a Service” co po polsku oznacza „oprogramowanie jako usługa”. W tym systemie oprogramowanie nie jest sprzedawane, lecz jedynie udostępniane przedsiębiorcy. Co to oznacza? Wszystkie aktualizacje, serwisowanie i pomoc techniczna spadają na dostawcę, użytkownik nie musi przejmować się problemami technicznymi. Jako że oprogramowanie tego typu działa na wszystkich urządzeniach wyposażonych w przeglądarkę i łącze internetowe i nie wymagają instalacji można go używać w każdym miejscu i o każdej porze. Ponadto korzystając z niego można zaoszczędzić na kosztach związanych z rozbudową specjalnej infrastruktury do obsługi programów i zakupie serwerów.

REKLAMA

SEO alphabet

Skuteczne pozycjonowanie stron na SEO alphabet

zagalski.pl

Oprogramowanie dla firm zagalski.pl

Bogata oferta zabawek i art. szkolnych i plastycznych: kreatywnedziecko.eu

Open source

Zaletą programów typu open source jest niewątpliwie to, że możemy korzystać z nich całkowicie za darmo. Oprócz tego możemy ingerować w proponowane rozwiązania, dostosowywać je do potrzeb naszej firmy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie na sam początek działalności w sieci, gdyż płacimy jedynie za miejsce na serwerze. Wadą oprogramowania open source jest to, że sami musimy dostosować je do naszego sklepu i aktualizować, co wymaga pewnych umiejętności związanych z budowaniem stron. Często wiąże się to też z ograniczeniami funkcjonalności naszej witryny. Dlatego wybierając ten rodzaj oprogramowania warto skierować się o pomoc do profesjonalisty, który wprowadzi nam odpowiednie zmiany w kodzie, dzięki czemu aplikacja będzie spełniać nasze oczekiwania.